Sport4You.cz - Vše co potřebujete pro sport!

Všeobecné obchodní podmínky pro nákup v tomto internetovém obchodě

Sport4You.cz - Internetový obchod

Provozovatel internetového obchodu (Dodavatel):

Ing. Štěpán Merenus
Nad Rezkovcem 1801
286 01 Čáslav
IČ: 74279033
DIČ: CZ8404202576

ŽL vydal MěÚ Čáslav dne 14.12.2006, č.j. 31753/06/Ba, ev.č. 320502-6335

Jsme plátci DPH. Všechny ceny jsou aktuální a konečné! (včetně DPH)

 

1) VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

   Tyto VOP upravují vztahy mezi smluvními stranami kupní smlouvy, kdy na jedné straně je provozovatel internetového obchodu (dále jen „Dodavatel") a na straně druhé je kupující (dále jen „Kupující"). Kupujícím je spotřebitel nebo podnikatel. Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje tyto Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené Dodavatelem.

2) SDĚLENÍ PŘED UZAVŘENÍM SMLOUVY

     Dodavatel tímto sděluje, že
- náklady na prostředky komunikace na dálku se neliší od základní sazby (Dodavatel si neúčtuje žádné další poplatky)
- požaduje úhradu kupní ceny před převzetím plnění Kupujícím od Dodavatele, případně zálohu (pokud je předem domluvena)
- Dodavatel neuzavírá smlouvy, jejímž předmětem je opakované plnění
- ceny zboží jsou v internetovém obchodě Dodavetele uváděny včetně DPH a včetně veškerých poplatků stanovených zákonem. Případné náklady na dodání zboží se liší podle zvoleného způsobu dopravy a úhrady (v případě osobního odběru jsou náklady 0,- Kč)
- v případě, že Kupujícím je spotřebitel, má takový spotřebitel právo od smlouvy odstoupit, a to ve lhůtě čtrnácti dnů, která běží, jde-li o kupní smlouvu, ode dne převzetí zboží, nebo smlouvu, jejímž předmětem je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Kupující musí toto odstoupení zaslat na adresu sídla Dodavatele.
- Kupující nemůže odstoupit od smlouvy v případech uvedených v § 1837 zákona č. 89/2012 Sb. (občanský zákoník), zejména u zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu
- v případě odstoupení od smlouvy nese Kupující náklady spojené s navrácením zboží, a jde-li o smlouvu uzavřenou prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, náklady za navrácení zboží, jestliže toto zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou
- Kupující má povinnost uhradit poměrnou část ceny v případě odstoupení od smlouvy, jejímž předmětem je poskytování služeb a jejichž plnění již začalo
- smlouva se uzavírá v českém jazyce
- uzavřená smlouva, resp. příslušný daňový doklad, bude uložena v archivu Dodavatele

3) OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ

   Seznam zboží v tomto internetovém obchodě je katalogem běžně dodávaného zboží. Dodavatel nezaručuje okamžitou dostupnost všech položek zboží. Dostupnost zboží bude vždy potvrzena na základě objednávky nebo dotazu kupujícího.

   Nabídka internetového obchodu je zároveň návrhem kupní smlouvy, kdy samotná kupní smlouva posléze vzniká samotným odesláním objednávky Kupujícím.  

   Dodavatel si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v případech, kdy se zboží již nevyrábí nebo je dlouhodobě nedostupné. Také v případě, že došlo k výrazné změně ceny ze strany dodavatele nebo byla cena zadána chybně, si dodavatel vyhrazuje právo objednávku po dohodě s kupujícím modifikovat nebo od ní jednostranně s okamžitou platností odstoupit. V případě, že tato situace nastane, bude zákazník kontaktován e-mailem nebo telefonicky za účelem dohody o dalším postupu.  

   K objednání kupující vybere zboží, řádně vyplní objednávkový formulář a objednávku odešle. Objednávka dále slouží k rezervaci zboží. Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v kupní smlouvě – objednávce. Rozměry, váha a ostatní údaje uvedené na našich stránkách jsou údaji nezávaznými a vycházejícími z údajů výrobců. V případě nesrovnalostí Vás samozřejmě budeme kontaktovat.

   Podmínkou pro naplnění platnosti naší elektronické objednávky je vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. V jednotlivých, zejména cenově náročnějších případech, si prodávající vyhrazuje právo k vzniku smlouvy potvrzením objednávky a úhradu finanční zálohy kupujícím.

4) POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY

    Objednávka je přijata nejpozději do následujícího pracovního dne. Potvrzení objednávky vám zašleme e-mailem. O odeslání objednávky a jakýchkoli jiných změnách Vás budeme taktéž informovat e-mailem. V případě nejasností Vás budeme samozřejmě kontaktovat.

    Sledujte prosím aktualizace objednávek poslaných na Váš email, nebo ve Vašem účtu (po přihlášení do našeho eshopu).

5) ZPŮSOBY PLATBY A DOPRAVY

 A) Přepravní služba DPD/PPL/GLS

  - Dobírkou (Přepravní služba)

- Zásilky do 50 Kg zasíláme přepravní službou DPD/PPL/GLS (doručení do druhého dne od expedice objednávky).

 • Při objednávce nad 5000,- Kč (vč. DPH) - 49 Kč (vč. DPH)
 • Při objednávce do 4999,- Kč (vč. DPH) - 169 Kč (vč. DPH)

   Zboží zaplatíte hotově při převzetí od dopravce.

  - Balík s platbou na účet (Přepravní služba)

- Platbu provedete předem na náš účet:

- 670100-2203427556/6210 (BRE Bank S.A. - mBank)

 • Při objednávce nad 5000,- Kč (vč. DPH) - ZDARMA !!
 • Při objednávce do 4999,- Kč (vč. DPH) - 129 Kč (vč. DPH)

   Vždy uvádějte jako variabilní symbol číslo objednávky a platbu provádějte až po naší výzvě !!! (je např. možné že Vámi objednané zboží nebude z nějakého důvodu momentálně k dispozici).

 B) Česká pošta

  - Dobírkou (Česká pošta - Balík Do ruky)

 • Při objednávce nad 5000,- Kč (vč. DPH) - ZDARMA !!
 • Při objednávce do 4999,- Kč (vč. DPH) - 179 Kč (vč. DPH)

  - Dobírkou (Česká pošta - Balík Na poštu)

 • Při objednávce nad 5000,- Kč (vč. DPH) - ZDARMA !!
 • Při objednávce do 4999,- Kč (vč. DPH) - 149 Kč (vč. DPH)

   Zboží zaplatíte hotově při převzetí od dopravce.

  - Balík s platbou na účet (Česká pošta - Balík Do ruky)

 • Při objednávce nad 5000,- Kč (vč. DPH) - ZDARMA !!
 • Při objednávce do 4999,- Kč (vč. DPH) - 139 Kč (vč. DPH)

  - Balík s platbou na účet (Česká pošta - Balík Na poštu)

 • Při objednávce nad 5000,- Kč (vč. DPH) - ZDARMA !!
 • Při objednávce do 4999,- Kč (vč. DPH) - 109 Kč (vč. DPH)
- Platbu provedete předem na náš účet:

- 670100-2203427556/6210 (BRE Bank S.A. - mBank)

   Vždy uvádějte jako variabilní symbol číslo objednávky a platbu provádějte až po naší výzvě !!! (je např. možné že Vámi objednané zboží nebude z nějakého důvodu momentálně k dispozici).

C) Osobní odběr na pobočkách Zásilkovny.cz

  - Zásilku si můžete vyzvednout také na pobočkách Zásilkovny.cz

   - Doručení do dvou až tří dnů od odeslání (doručení do druhého dne není možné).

   - Pouze malé zásilky do 5 kg a max. délky 70 cm  - 89 Kč (vč. DPH)

       - v případě platby v hotovosti nelze platit platební kartou.

D) Osobní odběr v Čáslavi - Po dohodě je možný osobní odběr v Čáslavi.

   Je možno zvolit i jiný způsob dopravy a to dle specifikací jednotlivé objednávky (individuální ceny). Uvedené ceny platí pro zaslání do ČR.

 

E) Doprava na Slovensko

- Zásilky do 30 Kg zasíláme přepravní službou DPD nebo Slovenskou poštou.

Výsledná částka v EUR závisí na aktuálním kurzu !! (výchozí je částka objednávky v CZK)

Balík s platbou na účet

- Platbu provedete předem na náš účet:

IBAN: CZ9020100000002900065087 (FIO - pouze platby ze Slovenska v EUR !!)

 • Při objednávce nad 10000,- Kč (vč. DPH) - 99 Kč (vč. DPH)
 • Při objednávce nad 5000,- Kč (vč. DPH) - 149 Kč (vč. DPH)
 • Při objednávce do 5000,- Kč (vč. DPH) - 199 Kč (vč. DPH).

   Vždy uvádějte jako variabilní symbol číslo objednávky a platbu provádějte až po naší výzvě !!! (je např. možné že Vámi objednané zboží nebude z nějakého důvodu momentálně k dispozici).

    Součástí výzvy bude i výsledná částka v EUR (závisí na aktuálním kurzu).

Dobírkou

 • Při objednávce nad 10000,- Kč (vč. DPH) - 149 Kč (vč. DPH)
 • Při objednávce do 10000,- Kč (vč. DPH) - 249 Kč (vč. DPH).

   Zboží zaplatíte hotově při převzetí od dopravce (částka bude vybrána v EUR dle aktuálního kurzu).

6) DODACÍ LHŮTA

    Dodací lhůta je od 3-14 dnů, není-li uvedeno jinak. Standartně zboží dodáváme do jednoho týdne! V případě, že některé zboží nebude skladem, budeme Vás neprodleně kontaktovat. Sledujte proto prosím aktualizace objednávek poslaných na Váš email, nebo ve Vašem účtu (po přihlášení do našeho eshopu). Pokud je u výrobku uvedeno "Vyprodáno", tak je tento výrobek dlouhodobě nedostupný.

- Jízdní kola dodáváme seřízená a zabalená v krabici! (sestavená z 85%, před odesláním kolo postavíme a seřídíme a následně zpět složíme do krabice)
    Kolo je nutné dosestavit (př. kolo, řidítka, sedlo, sedlovka, pedály..) a seřídit (doporučujeme v odborném servisu!).  Po dohodě při převzetí kola osobně můžeme kolo sestavit.

7) VÝMĚNA ZBOŽÍ

    V případě potřeby Vám nepoužité a nepoškozené zboží vyměníme za jiný druh či velikost. Stačí nás informovat emailem a poté zaslat zboží pojištěným balíkem (ne na dobírku) na naši adresu. Náklady spojené s vyměňováním nese v plné výši kupující.

8) ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY (VRÁCENÍ OBJEDNÁVKY)

   Pokud je kupní smlouva uzavřena pomocí prostředků komunikace na dálku (v internetovém obchodě), má kupující v souladu s § 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo odstoupit od smlouvy do 14 dní ode dne převzetí zboží nebo v případě pokud je předmětem objednávky několik druhů zboží nebo dodání několika částí, ode dne převzetí poslední dodávky zboží. V takovém případě kupující kontaktuje prodávajícího a nejlépe písemně uvede, že odstupuje od smlouvy s uvedením čísla objednávky, data nákupu a čísla účtu pro vrácení peněz. Odstoupení od smlouvy musí být prokazatelně odesláno nejpozději poslední den 14-ti denní lhůty. 

    V případě, že zboží Kupující nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (nákup na IČ), právo na odstoupení od smlouvy mu nevzniká (občanský zákoník se na tuto skutečnost nevztahuje).

   Pokud již zákazník zboží obdržel a převzal, zašle zboží zpět na adresu dodavatele. Zboží zaslané zpět dodavateli by mělo být pokud možno v neporušeném stavu, nepoškozené, kompletní (včetně příslušenství a všech poskytnutých dokladů včetně dokladu o koupi).

   V případě, že je zboží vráceno dodavateli v jiném než neporušeném stavu, je zákazník povinen nahradit zejména náklady související s uvedením zboží do původního stavu a vzniklou škodu na zboží. Úhrada těchto nákladů a škody proběhne tím, že kupní cena, která je dodavatelem v případě odstoupení vrácena, je o tyto náklady a škodu odpovídajícím způsobem snížena.

   Pokud Kupující splní všechny výše uvedené podmínky pro odstoupení od smlouvy, dodavatel mu vrátí již přijaté plnění nebo jeho část, a to nejpozději do 14 dnů po obdržení odstoupení od smlouvy. Dodavatel vrací finanční prostředky na účet kupujícího nebo jiným způsobem dle dohody. Dodavatel není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky Kupujícímu dříve, než mu Kupující zboží předá nebo prokáže, že zboží podnikateli odeslal. Kupující předá Dodavateli bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, zboží, které od něho obdržel.

    Jestliže Kupující zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který Dodavatel  nabízí, vrátí Dodavatel spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.

   Na kupní cenu, která má být kupujícímu vrácena, může prodávající navíc započíst své skutečně vynaložené náklady spojené s vrácením zboží.

   Náklady na přepravu zboží k dodavateli nese v plné výši zákazník. V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme moci bohužel akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět.

9) ODPOVĚDNOST ZA VADY A ZÁRUKA

   Kupující musí věc podle možnosti prohlédnout co nejdříve po jeho převzetí v souladu s § 2104 (nejpozději do 24 hodin po jeho převzetí) a přesvědčí se o jejích vlastnostech a množství. Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady v době 24 měsíců od převzetí zboží.

   Dodavatel odpovídá kupujícímu za to, že prodávaná věc při převzetí nemá vady. Tím se rozumí, že věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované, dodavatelem nebo výrobcem popisované, popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé.

   Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí věci, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí. Kupujícímu právo z vadného plnění nenáleží, pokud před převzetím věci věděl, že věc má vadu, anebo pokud Kupující sám vadu způsobil.

    Je-li vadné plnění podstatným porušením smlouvy, má kupující právo
a) na odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci,
b) na odstranění vady opravou věci,
c) na přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo
d) odstoupit od smlouvy.

   Kupující sdělí Dodavateli, jaké právo si zvolil, při oznámení vady, nebo bez zbytečného odkladu po oznámení vady. Provedenou volbu nemůže kupující změnit bez souhlasu Dodavatele. To neplatí, žádal-li kupující opravu vady, která se ukáže jako neopravitelná. Neodstraní-li Dodavatel vady v přiměřené lhůtě či oznámí-li kupujícímu, že vady neodstraní, může kupující požadovat místo odstranění vady přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo může od smlouvy odstoupit. Nezvolí-li kupující své právo včas, má práva jako v případě nepodstatného porušení smlouvy.

    Je-li vadné plnění nepodstatným porušením smlouvy, má kupující právo na odstranění vady, anebo na přiměřenou slevu z kupní ceny.

    Reklamace včetně vady bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do třiceti kalendářních dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se dodavatel s kupujícím nedohodne jinak. 

   Případné reklamace vyřídíme k Vaší spokojenosti individuální dohodou s Vámi a v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit naší firmě. Za vady vzniklé přepravcem neručíme.

Odpovědnost za vady se nevztahuje na:

a) vady vzniklé běžným používáním
b) nesprávným použitím výrobku
c) nesprávným skladováním

Postup při reklamaci:

1) informujte nás o reklamaci (např. e-mailem či písemně)
2) zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na naši adresu
3) do zásilky uveďte důvod reklamace, vaši adresu
4) doklad o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě

 

10) MIMOSOUDNÍ ŘEŠENÍ SPOTŘEBITELSKÝCH SPORŮ


    Ve smyslu ustanovení § 1820 odst. 1) písmeno j) občanského zákoníku a § 14 odst. 1 a § 20d a násl. zákona č. 634/1992, na ochranu spotřebitele sděluje prodávající, že s návrhem na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu se spotřebitel může obrátit na orgán mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, a to na internetových stránkách www.coi.cz. V případě sporu, který se nepodařilo mezi stranami urovnat přímo, je povinnost prodávajícího poskytnout informace také v listinné podobě nebo na jiném nosiči dat. Česká obchodní inspekce vyřizuje návrhy na mimosoudní řešení spotřebitelských sporů způsobem a za podmínek stanovených příslušnými právními předpisy. Pro vyloučení pochybností žádné ustanovení těchto podmínek nevylučuje možnost spotřebitele obrátit se svým nárokem na civilní soud.

 

11) OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ


    Prodávající zpracovává osobní údaje kupujícího. Více informací k takovému zpracování najdete na následujícím odkaze. Podmínky ochrany osobních údajů

 

12) EET

   Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

- Platí pouze pro platby v hotovosti v případě osobního odběru objednávky na naší prodejně v Čáslavi. Nevztahuje se na zaslání na dobírku a pro platbu předem na účet.

 

 

Platnost obchodních podmínek od 24.5.2018

 

 

zpět
© 2007-2022 Sport4You.cz